Lech Poznań zremisował w sparingu. Stracili bramkę w ostatnich minutach

Lech Poznań zremisował w meczu sparingowym z Banikiem Ostrawa 1:1. Mecz odbył się w Opalenicy. To drugi mecz, jaki „Kolejorz” zagrał w ramach przygotowań do nowego sezonu. Wcześniej przegrał 1:3 ze Slovanem Liberec.

Banik Ostrawę prowadzi były trener Zagłębia Lubin, Pavel Hapal. W spotkaniu przeciwko Banikowi zagrało 21 piłkarzy John van den Broma. W składzie zabrakło m.in. Jespera Karlstroema i Nikiego Kwekweskiriego (w czerwcu brali udział w reprezentacyjnych spotkaniach, do drużyny wrócą później), a także Mikaela Ishaka, który zmaga się z kontuzją. Bramkę dla „Kolejorza” strzelił: Adriel Ba Loua (41 minuta), a dla Banika: Matej Sin (89 minuta).

Lech Poznań będzie trenował na własnych obiektach w najbliższym tygodniu. Wcześniej odbyli ośmiodniowe zgrupowanie we Wronkach. W ramach przedsezonowych zmagań wyjadą też do Holandii na sparing z AZ Alkmaar (półfinalista Ligi Konferencji).

Pierwszy mecz w ramach sezonu 2023/2024 Ekstraklasy Lech Poznań zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.