Lech Poznań w finale Pucharu Polski

Lech Poznań wygrał 3:0 z Olimpią Grudziądz i awansował do finału Pucharu Polski.

W meczu półfinałowym Lech Poznań zmierzył się III ligową Olimpią Grudziądz największa niespodzianka tych rozgrywek. Gospodarze nie postawili jednak zbyt wysoko poprzeczki Lechowi. Mocno cofnięci liczyli na wyprowadzenie skutecznej kontry. Piłkarze Kolejorza przez cały czas kontrolowali jednak przebieg gry.

Prowadzenie „Kolejorzowi” dał w 26 minucie Dawid Kownacki. Po przerwie dwukrotnie do siatki trafił Barry Douglas (49 i 58 minucie). Piłkarze Olimpii od 54 minuty grali w dziesiątkę. Za brutalny faul na Skórasiu z boiska wyleciał kapitan drużyny z Grudziądza Piotr Witasik.

Lech Poznań wygrał pewnie z trzecioligową Olimpią Grudziądz i 2 maja zagra w finale na PGE Narodowym o Puchar Polski. Rywalem Kolejorza będzie zwycięzca środowego meczu Legia Warszawa – Raków Częstochowa. Dla Kolojarza będzie to 11 finał Pucharu Polski. W swojej historii. 5 razy wygrywał i 5 razy przegrywał.