Lech Poznań przegrywa z Wisłą Płock

To pierwsza od lat wygrana Wisły Płock na stadionie Lecha Poznań przy ulicy Bułgarskiej. Gospodarze przegrali 3:1.

W 3. kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy Lech Poznań rozegrał dziś mecz z Wisłą Płock. Wcześniej mistrzowie Polski przegrali ze Stalą Mielec 0:2. Następnie przełożyli mecz z Miedzią Legnica, by udać się na rewanż przed wyjazdowym meczem eliminacji Ligii Konferencji Europy.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania należała do gości. Bramkę zdobył w 45. minucie Kristian Vallo. Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. Ze strony gospodarzy w 69. minucie strzelił Michał Skóras. Zawodnicy Wisły Płock zaatakowali jeszcze dwa razy i dzięki Rafałowi Wolskiemu i Marko Kolarowi wygrali dzisiejsze spotkanie. To kolejny szczęśliwy mecz zawodników Płocka, którzy poprzednie rozgrywki z Lechią Gdańsk (3:0) i Wartą Poznań (4:0) również zakończyli sukcesem.