Lech pewnie pokonał Resovię

Lech Poznań w meczu 1/16 finału Pucharu Polski pokonał 4:0 Resovię Rzeszów i awansował do dalszej rudny rozgrywek.

Resovia Rzeszów to obecnie lider piłkarskiej drugiej ligi. Początek meczu był w miarę wyrównany. Później jednak do głosu doszli lechici i coraz śmielej atakowali bramkę gospodarzy.

Pierwszy gol padł w 38 minucie. Bramkę dla Lecha zdobył Christian Gytkaer. 7 minut późnej — tuż przed końcem pierwszej połowy — było już 2:0 dla Kolejorza. Na listę strzelców ponownie wpisał się Christian Gytkaer.

Druga połowa to już dominacja piłkarzy Kolejorza. 2 minuty po przerwie padła 3 bramka. Zdobył ją Wołodymyr Kostewycz. W 54 minucie na 4:0 podwyższył Filip Marchwiński.

Lech Poznań awansował do 1/8 rozgrywek finału Pucharu Polski. Losowanie par odbędzie się 5 listopada.