Lech odprawił beniaminka

Lech Poznań wygrał w meczu czwartej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Na własnym boisku pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:0.

Iwan Djurdjević w wyjściowej jedenastce postawił tym razem na wychowanków. Od pierwszej minuty zagrali Paweł Tomczyk i Kamil Jóźwiak. Pierwsza połowa należała do Lecha i to właśnie w niej padły 3 gole dla Kolejorza. 20-letni napastnik niebiesko-białych strzelił dwa gole i popisał się piękną asystą przy golu Amarala. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0 dla Lecha.

W drugiej połowie Lech zwolnił tempo gry a do głosu doszli gracze Zagłębia. Burić kilka razy mógł się wykazać, raz nawet wyręczył go słupek po strzale z rzutu wolnego Sanogo. Kropkę nad i postawił w drugiej połowie Maciej Gajos, który huknął z wolnego w okienko bramki Kudły. W tabeli prowadzi Lech z 12 pkt na drugim miejscu jest Jagiellonia na trzecim Piast. Obie drużyny mają po 9 pkt.

Skład Lecha: Jasmin Burić – Rafał Janicki, Nikola Vujadinović (kapitan), Vernon De Marco – Kamil Jóźwiak, Tomasz Cywka, Pedro Tiba, Piotr Tomasik – Maciej Makuszewski, Joao Amaral – Paweł Tomczyk

Ławka rezerwowych: Matus Putnocky – Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Maciej Gajos, Christian Gytkjaer, Maciej Orłowski, Dioni Villalba