Ławica bije rekordy. Dokąd latamy najczęściej?

Lotnisko Ławica zanotowało kolejny wzrost pasażerów. Poznański port lotniczy coraz częściej staje się bramą do turystycznych podróży.

O 45 procent wzrosła liczba pasażerów w stosunku do sierpnia minionego roku. Obecny sierpień to ponad 320 tysięcy pasażerów. W roku minionym w tym samym miesiącu było ich prawie o połowę mniej. Lotnisko sprawdziło też najchętniej wybierane w sierpniu kierunki. Okazuje się, że wielkopolanie latali najchętniej, z kierunków regularnych, do izraelskiego Tel Awiwu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się jednak również Ateny, oraz Kijów.

Ze względu na rosnącą w Poznaniu liczbę osób z Ukrainy, siatka połączeń z tym krajem od jesienie będzie jeszcze gęstsza.

Jesienią z Poznania będzie można polecieć też w trzech nowych kierunkach dzięki nowym połączeniom. Pierwsze z nich to połączenie do Kijowa. W tej chwili z Poznania można już tam polecieć linią Wizzair a samolot ląduje na lotnisku Kijów-Żuliany. Maszyny Ryanaira kierować się będą zaś na Kijów-Boryspol. Otwarcie połączenia zaplanowano na 30 października. Loty odbywać się będą we wtorki i soboty.

Kolejne nowe połączenia pojawią się w kwietniu w 2019 roku. Jedno z nich to irlandzki Cork. Samolot będą latać we wtorki i soboty. Start z Poznania o 10:15, a lądowanie w Cork o 12:00. W drogę powrotną samolot wyruszy o 12:25, aby w Poznaniu wylądować o 16:10.

Nowym połączeniem Ryanaira jest Sztokholm-Skavsta. Do Szwecji samoloty Ryanair będą latały również we wtorki i soboty. Start z Poznania o 6:25, lądowanie na Sztokholm-Skavsta o 7:55. Powrót o 8:20 i lądowanie w Poznaniu o 9:50.

Od początku roku Lotnisko Ławica obsłużyło już prawie dwa miliony pasażerów.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl