Lato z designem. Warsztaty, które dadzą wytchnienie

9 lipca rusza cykl warsztatów „Lato z designem”, które odbędą się w ramach Poznań Design Festiwal. Będzie to okazja do zapoznania się z poznańskimi miejscami, które dają wytchnienie.

Czym jest wytchnienie i gdzie możemy go doświadczyć w miejskiej dżungli? Zainteresowani poznają odpowiedź na to pytanie dzięki warsztatom „Lato z Designem” organizowanymi przez Poznań Design Festiwal. Pierwsze zajęcia odbędą się 9 lipca. Kolejne spotkania zaplanowane są na 10, 11 i 17 lipca.

– Czy przebywanie pod koronami drzew, patrzenie na wodę i słuchanie śpiewu ptaków wystarczy, żeby odetchnąć i nabrać sił? A może podpatrywanie natury i jej „projektów” w otaczającej nas przestrzeni to niewyczerpane źródło inspiracji dla designu i architektury? Będziemy szukać odpowiedzi na te pytania podczas wieczornego spaceru – zachęcają organizatorzy PDF.

„Lato z designem” odbywa się w ramach Poznań Design Festival / fot. PDF

Warsztaty dedykowane są osobom dorosłym, które chcą eksplorować miejsca wytchnieniowe w Poznaniu. Pierwsze odbędą się w najbliższy wtorek o godzinie 20:00. Miejscem zbiórki uczestników będzie ul. Botaniczna przed wejściem do tunelu pod ul. Św. Wawrzyńca. Warsztaty poprowadzi Julia Kończak, absolwenta leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz wykładowczyni Instytutu Drzewa i Certyfikowany Inspektor Drzew. Zainteresowani udziałem w „Wytchnieniu z Rusałką” powinni zgłosić chęć uczestnictwa pisząc na email hello@poznandesignfestival.pl. Tytułem wiadomości musi być nazwa wybranego warsztatu.

Czytaj także: Kwiaty za 18 tys. złotych ozdobiły Łazarz | wpoznaniu.pl

Źródło: Poznań Design Festival

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl