Latem w mieście wybrzmi jazz. Rusza nowy festiwal poznańskiego klubu

W Poznaniu startuje nowy festiwal klubu Blue Note. To Blue Summer Jazz Festival. W programie osiem koncertów polskich i zagranicznych gwiazd muzyki jazzowej. Pierwszy koncert odbędzie się 16 lipca.

Poznański Blue Note startuje z nowym festiwalem jazzowym – Blue Summer Jazz Festival. Wydarzenie rozpocznie się w lipcu i potrwa do początku września. Zagrają takie gwizdy jak Monika Borzym, Paulina Przybysz czy Jazz Band Młynarski-Masecki. Koncerty odbędą się w klubie Blue Note oraz na Dziedzińcu Zamkowym.

fot. Blue Note

Program festiwalu

Pierwszy koncert odbędzie się 16 lipca. W klubie zagra wówczas Adi Oasis francusko-karaibska wokalistka, i basistka. Dwa dni później na Dziedzińcu Zamkowym usłyszymy Jazz Band Młynarski-Masecki. Ten polski zespół gra muzykę w stylu przedwojennym. 20 lipca w Poznaniu wystąpią Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz. To projekt specjalny festiwalu przygotowany przez czternastu muzyków i wokalistkę. Zabiorą słuchaczy do świata soulu, hip-hopu i oczywiście jazzu. Dzień później wystąpi Cory Henry, który czterokrotnie zdobył Grammy. Jest wirtuozem gry na organach Hammonda.

11 sierpnia wystąpi amerykański pianista Emmet Cohen. Natomiast 16 sierpnia na Dziedzińcu Zamkowym odbędzie się koncert Blue Jazz Orchestra & Monika Borzym. Poznańscy muzycy wystąpią z jazzowo-soulową wokalistką. Dzień później wystąpi zespół Kokoroko, którego liderką jest Sheila Maurice-Grey. 1 września festiwal zamknie zespoł Poluzjanci. Ich muza krąży od funky do jazz-rocka.

Bilety na Blue Summer Jazz Festival są już w sprzedaży, w cenach od 136 zł do 190 zł.

Czytaj także: Porozmawiajmy o reklamach w mieście | wpoznaniu.pl

źródło: Nasz pomysł na lato

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl