„Latające psy” na Kejtrówce

Będzie można zaczipować psa, wziąć udział w licznych pokazach i wykładach oraz poznać sposoby na skuteczną komunikację z kejtrami, ale co najciekawsze zobaczyć jak psy latają. W najbliższy weekend na poznańskiej Cytadeli odbędzie Kejtrówka 2019. 

Jedną z głównych atrakcji będą zawody „Latających Psów” (dogfrisbee), które rozgrywane są już od 2006 roku. Dogfrisbee polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu powietrznych ewolucji. Zawody bazują na umiejętnościach wymagających współpracy człowieka ze zwierzęciem. W tym roku dodatkowo odbędzie się konkurencja widowiskowych skoków psów do wody: dog diving.

Nie zabraknie też widowiskowych pokazów. Będzie można podziwiać umiejętności psów pasterskich Krzysztofa Sokalskiego i psów ratowniczych Ochotniczej Straży Pożarnej GRS Poznań.

Dla właścicieli psów przygotowano zajęcia praktyczne: naukę sztuczek i budowania relacji między właścicielem a zwierzęciem. Będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat psiego fitnessu, poznać gry i zabawy, które zaspokoją potrzeby psa. Właściciele będą też mogli pochwalić się umiejętnościami swoich pupili na amatorskim torze agillity.

Przez cały czas trwania pikniku specjaliści będą udzielać porad weterynaryjnych i behawioralnych i opowiedzą o zasadach pielęgnacji czworonogów. Jak co roku będzie można zaopatrzyć się w woreczki na psie nieczystości i zabrać do domu poradnik dla odpowiedzialnego właściciela psa.

Tegoroczna Kejtrówka odbędzie się w najbliższy weekend (11-12 maja), w godzinach 10:00-18:00 na Cytadeli.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl