Kuria z politykiem PiS oszukały miasto

Kuria wystąpiła do Urzędu Miasta o organizacje pikniku poświęconego Janowi Pawłowi II. Biskup Fortuniak poprosił o wyznaczenie miejsca przy ul. Jana Pawła nad Maltą. Okazało się jednak, że organizatorzy postawili makietę Pomnika Wdzięczności w skali 1:1 i zapraszają na uroczystość, która ma wesprzeć idee odbudowy pomnika.

Podniosła uroczystość w miejscu, gdzie w Poznaniu stanie odbudowywany Pomnik Wdzięczności ! – piszą organizatorzy. Czyli związany z PiS (jego przewodniczący był kandydatem PiS w ostatnich wyborach) Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności.

Patronat nad wyrządzeniem poza Arcybiskupem objął też Wojewoda Wielkopolski. Uroczysty koncert ma transmitować TVP. Problem polega na tym, że wydarzenie dostało zgodę zupełnie pod innym szyldem. Kuria deklarowała wydarzenie upamiętniające Jana Pawła II.

Organizatorzy zapewniają, że makieta Pomnika Wdzięczności zostanie rozebrana, gdy wydarzenie się skończy, ale nikt nie może mieć pewności, że tak się stanie. Może być to początek wojny o Pomnik Wdzięczności, którą rozpoczyna właśnie środowisko związane z PiS i Kościołem.

Członkiem komitetu Odbudowy Pomnika jest Tadeusz Zysk – kandydat PiS na prezydenta Poznania. Nie wiadomo, czy Zysk wystąpi w czasie koncertu. Z pewnością wydarzenie to ma narzucić kampanii samorządowej temat odbudowy pomnika. Komitet narzuca go w ten sposób także swojemu kandydatowi, czyli Zyskowi. Bardzo trudno będzie teraz kandydatowi PiSu nie wypowiadać się na ten kontrowersyjny w Poznaniu temat.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl