Królowa Elżbieta odpisała uczniom ze szkoły w Kole

Uczniowie ze szkoły podstawowej numer 3 w Kole napisali list do Królowej Elżbiety w czasie lekcji angielskiego. Musiał być ciekawy, ponieważ Królowa postanowiła odpisać.

Grupa uczniów z nauczycielką wysłała list do Królowej Wielkiej Brytanii. Pisali o swoim zainteresowaniu językiem angielskim i rodziną królewską. Po kilku miesiącach… otrzymali odpowiedź.

Odpowiedź z Pałacu Buckingham nadeszła po niespełna 3 miesiącach. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz znakomite prace uczniów. Ponadto wyraziła zadowolenie za otrzymaną pocztówkę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone dwie fotografie Królowej Elżbiety II wraz z mężem Filipem, 98-letnim księciem Edynburga. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego – informuje szkoła im. Marii Konopnickiej w Kole

A list od Królowej wyglądał tak.

Materiały szkoły
Materiały szkoły
Materiały szkoły
DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl