Krok od wstydu sezonu

W rewanżowym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy Lech Poznań przegrał na wyjeździe 1-2 (0-0) po bardzo słabym spotkaniu z Gandzasarem Kapan. Awansował dalej dlatego, że pierwszy mecz Lech wygrał 2-0. W II rundzie zmierzy się z lepszą drużyną z pary Szachtior Soligorsk – Connah’s Quay.

W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. Jeżeli atakowali to piłkarze Gandzasaremu i to oni stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Lecha. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, najgroźniejszy strzał oddał Harutjunjan.  Z rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego uderzeniem pod poprzeczkę zmusił Putnockiego do interwencji ponad bramkę na rzut rożny.

Po przerwie do głosu doszli gospodarze. Bramki dla trzeciego zespołu armeńskiej ekstraklasy strzelili Lubambo Musonda i Gegham Harutjunjan. Lech wydarł awans w doliczonym czasie gry. W jednej z ostatnich akcji meczu Darko Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego, a Trałka głową trącił futbolówkę i pokonał bramkarza gospodarzy.

Składy:

Gandzasar: Meliksetyan; Sviarchynski, Tomić, Khachatryan, Ishkanyan, Wbeymar, Musonda, Alex, Nranyan (Poghosyan 82′), Yuspashyan (Ohanyan 64′), Harutyunyan

Rezerwowi: Kasparov, Poghosyan, Aslanyan, Ohanyan, V. Minasyan, Grigoryan, D. Minasyan.

Lech: Matus Putnocky – Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Vernon De Marco, Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Łukasz Trałka, Pedro Tiba (Jevtić 60′), Maciej Gajos (Radut 60′), Piotr Tomasik, Christian Gytkjaer

Rezerwowi: Karol Szymański, Darko Jevtić, Maciej Orłowski, Hubert Sobol, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewicz, Mihai Radut

Bramki: Musonda 50′, Harutyunyan 67′ – Trałka 94′
Kartki: Nrnjan 58′ (żółta)