Krok od tragedii na moście św. Rocha w Poznaniu

Niestety nie brakuje „śmiałków”, którzy po pijanemu próbują przechodzić po przęsłach mostów w Poznaniu. O poranku w sobotę nasza czytelniczka zauważyła dwie osoby, które przechadzały się po prześlę mostu św. Rocha. Upadek groził nawet śmiercią.

Jak relacjonuje nam czytelniczka Adriana, dwóch mężczyzn (prawdopodobnie pijanych) chwile po godzinie 6:00 rano w sobotę, weszło na przęsło mostu św. Rocha. Jeden z mężczyzn, który szedł pierwszy trzymał w ręku butelkę piwa, drugi swój „wyczyn” dokumentował telefonem komórkowym.

Z relacji czytelniczki wiemy, że tym razem mężczyznom udało się bezpiecznie zejść z przęsła mostu. Nie wiadomo, czy „śmiałkowie” zostali zatrzymani przez policję. Wokół mostu jest monitoring miejski i możliwe, że operator mógł zauważyć „wyczyn” dwóch mężczyzn i wezwał policję.

We wrześniu 2016 roku młoda szwedka Ailish Sheehan świętowała z przyjaciółmi zdobycie brązowego medalu na akademickich mistrzostwach świata w wioślarstwie. Około 5:00 nad ranem dla zabawy wspięła się na most. Gdy była w najwyższym punkcie mostu, spadła z przęsła na betonowy chodnik. Wstanie krytycznym trafiła do szpitala. 23-latka miała po wypadku tak poważny uraz głowy, że lekarze po kilku dniach podjęli decyzję o odłączeniu aparatury podtrzymującą jej życie.

 

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl