Kristoffer Velde odejdzie z Lecha Poznań? „Naciska na transfer”

Od 1 stycznia 2024 r. otwarte jest zimowe okienko transferowe. Przy tej okazji odżywają plotki dotyczące zawodników Lecha Poznań. Jedna z nich dotyczy Kristoffera Velde, który ma naciskać na transfer do jednego z klubów francuskiej Ligue 1.

Informację podał portal meczyki.pl, które powołuje się na dziennikarza Fabrizio Romano. Włoch ujawnił, że francuska Nicea chciałaby pozyskać norweskiego skrzydłowego Lecha Poznań – Kristoffera Velde.

Velde naciska na transfer z Lecha?

Zakusy Nicei potwierdził również „Foot Mercato”. Według ich informacji francuski klub miał już skontaktować się Kolejorzem, rozpoczynając negocjacje z Polakami.

„Foot Mercato” podało, że na transfer mocno naciska sam Velde. Norwega kusi perspektywa gry w czołowym klubie Ligue 1 i chciałby zmienić otoczenie już tej zimy.

Nicea miałaby najpierw wypożyczyć Norwega, lecz w umowie miałaby się jednak znaleźć klauzula obowiązkowego wykupu.

Przypomnijmy, aktualny trener Lecha, Mariusz Rumak przekonywał niedawno, że nie bierze pod uwagę, że mógłby stracić zimą kluczowego zawodnika.

– Nie, nie ma tematu jego odejścia. Takie jest zapewnienie właściciela klubu. W ogóle o tym nie rozmawiamy – powiedział Rumak w rozmowie z portalem meczyki.pl.

Zobacz też: Kolejorz przedłuża kontrakt z bramkarzem
Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl