Kradł paliwo w pracy i sprzedawał przez CB radio

Prawie 2.5 tysiąca litrów paliwa, wartego blisko 15 tysięcy złotych skradł kierowca zatrudniony w jednej z leszczyńskich firm transportowych. Swoją przestępczą działalność prowadził od ponad roku. Skradziony olej napędowy oferował na sprzedaż w okazyjnej cenie przez CB radio. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Mężczyzna od ponad roku kradł paliwo z samochodu służbowego. Wyglądało to w ten sposób, że kierowca podczas kursów transportowych tankował auto na przydrożnych stacjach benzynowych nie wykazując tej czynności w karcie kontrolnej, którą zobowiązany był wypełnić i przedłożyć w firmie. Niemalże bezpośrednio po zatankowaniu samochodu, mężczyzna przez CB radio ogłaszał, że ma na sprzedaż olej napędowy w okazyjnej cenie. Na kupców zazwyczaj nie musiał długo czekać. Na umówionym z klientem parkingu samochodowym ściągał paliwo ze zbiornika auta do przenośnych pojemników.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w ten sposób działał praktycznie od początku 2018 roku. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu kradzież oleju napędowego w łącznej ilości prawie 2.5 tysiąca litrów na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Oprócz tego mężczyzna w marcu br. dopuścił się oszustwa. Nie będąc już pracownikiem firmy transportowej pojechał prywatnym autem na jedną z stacji benzynowych w Lesznie, gdzie zatankował ponad 80 litrów oleju napędowego na tzw. WZ-kę, podając się za swojego kolegę z pracy i podpisując dokument jego nazwiskiem.

Nieuczciwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. 2 kwietnia br. policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Łącznie usłyszał 10 zarzutów kradzieży i oszustw.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka policjanci znaleźli 11 plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów wypełnionych paliwem.

Obecnie podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl