Koszalin w Wielkopolsce? Tak myśli lider listy PiS w wyborach do PE

Zdzisław Krasnodębski, jedynka na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, uważa, że w granicach naszego województwa jest… Koszalin. 

Zdzisław Krasnodębski otwiera listę PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale nie ma żadnych związków z Wielkopolską. To akurat nic nadzwyczajnego, bo podobnie jest z listą Koalicji Europejskiej (Kopacz), czy Wiosny (Spurek).

Okazuje się jednak, że Z. Krasnodębski nie wie jakie są granice województwa, z którego startuje i przy okazji granice administracyjne kraju, z którego pochodzi. Na ostatniej konferencji lider listy PiSu powiedział:

Wiemy, że tu są bardzo różne regiony: region Piły, region kaliski, czy Koło, Koszalin, czy nie wiem – Międzychód, to zupełnie różne regiony o różnej przeszłości historycznej i innych problemach.

Koszalin nie tylko nie jest częścią Wielkopolski, ale też nigdy nią nie był.

W latach 1815–1945 miasto było siedzibą rejencji koszalińskiej. W latach 1946–1950 znajdowało się w województwie szczecińskim. Od 1950 do 1998 roku miasto było stolicą województwa koszalińskiego. Od 1999 roku leży w północnej części województwa zachodniopomorskiego

– wystarczy przeczytać w… Wikipedi

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl