Kontrowersyjny ksiądz – „Głosiłem zdrową naukę”. Przeniesiony przez Arcybiskupa

Ks. Daniel Wachowiak, poznański wikariusz, zasłynął ostrymi politycznymi wpisami na Twitterze. Krytykował prezydenta Poznania, odprawił nawet za niego mszę. Ks. Wachowiak na twitterze walczył też z ruchami LGBT i krytykował gender. Arcybiskup Gądecki zdecydował o przeniesieniu go do parafii w Puszczy Noteckiej.

Ks. Daniel Wachowiak żegnał się z wiernymi mówiąc, że głosił „zdrową naukę”.

Słudze bożemu najbardziej obrywa się za głoszenie zdrowej nauki. Patrzę na moje sumienie i jestem wewnętrznie przekonany, że wszystko to co głosiłem, szczególnie w ostatnich tygodniach i miesiącach, to zdrowa nauka – przekonywał parafian ks. Daniel Wachowiak

Za zdrową naukę ksiądz Daniel Wachowiak uważa, swoją działalność w mediach społecznościowych. Po wyborze Jacka Jaśkowiaka na prezydenta Poznania, ksiądz pisał – Poznaniu, żal mi ciebie.

Wcześniej ksiądz straszył poznaniaków, że jeśli wybiorą Jacka Jaśkowiaka, z Poznaniem będzie „gorzej niż z Sodomą”. Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował o przeniesieniu księdza do parafii w Piłce w Puszczy Noteckiej. Ks. Wachowiak w tej oddalonej od miast parafii zostanie proboszczem.

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl