Kontrakt Kamila Jóźwiaka wydłużony o dwa lata

Kontrakt Kamila Jóźwiaka z Lechem Poznań przedłużony o dwa lata. Nastąpiło to po spełnieniu warunków zapisanych w poprzedniej umowie. Skrzydłowy jest związany z Kolejorzem do końca czerwca 2021 roku.

Pomocnik w 2011 roku został zawodnikiem Lecha, z którym zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych oraz wicemistrzostwo juniorów starszych. W seniorskim zespole Kolejorza zadebiutował już jako 17-latek. Stało się to 28 lutego 2016 roku, podczas meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok (0:2). W międzyczasie triumfował z drużyną w Superpucharze Polski (2016). Do tej pory w niebiesko-białych barwach rozegrał 71 spotkań, w których zdobył 7 bramek i dorzucił 8 asyst.

20-letni pomocnik podpisał z Lechem poprzedni kontrakt 20 listopada 2017 roku. Wcześniej strony ustaliły warunki dwuletniego kontraktu z opcją automatycznego przedłużenia o 24 miesiące po spełnieniu odpowiednich warunków.

– Kamil jest bardzo ważną postacią naszej drużyny, a więc cieszymy się, że warunki przedłużenia kontraktu weszły w życie. Jesteśmy przekonani, że nasz wychowanek jeszcze wielokrotnie ucieszy kibiców Kolejorza, tak jak to było choćby w środowym starciu z Pogonią Szczecin, której strzelił dwa gole i był wyróżniającą się postacią na boisku. Kamil staje się ważnym zawodnikiem Lecha i liczymy na to, że będzie stanowił o sile reprezentacji młodzieżowej na nadchodzących mistrzostwach Europy – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

W tym sezonie Jóźwiak rozegrał 26 spotkań, w których strzelił 2 gole i zanotował 4 asysty. – Jestem bardzo szczęśliwy, że warunki kontraktu zostały spełnione i dalej będę piłkarzem Lecha. Jako wychowanek tego klubu cieszę się, że mogę reprezentować niebiesko-białe barwy przez kolejne lata – przyznaje pomocnik Kolejorza.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl