KontenerART powraca! Nowe atrakcje w tym roku

Już 14 kwietnia otwarcie popularnego KontenerART. W tym roku Poznaniacy znajdą tu nie tylko znane im z ubiegłych lat cykliczne wydarzenia, ale będą też mogli pograć w gry.

KONTENER ART

KontenerART, działa od 15 lat. W poprzednich latach w nadwarciańskim centrum kultury można było posłuchać koncertów, obejrzeć wystawy, czy też po prostu skorzystać z oferty gastronomicznej i odpocząć w cieniu drzew.

Po raz pierwszy w historii KontenerART zostanie przygotowana zupełnie nowa przestrzeń, w całości poświęconą grom i zabawom. W cotygodniowym grafiku Plaży Gier i Zabaw znajdzie się miejsce na: bule, szachy, planszówki, a także liczne gry egzotyczne. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne. Dodatkowo KontenerART zapowiada, że uruchomi też wypożyczalnię planszówek.

Główną atrakcją będzie natomiast reaktywacja kultowej gry w kapsle (Kapslowe Tour) na wyjątkowym, 50-cio metrowym wiszącym torze, inspirowanym startującym z Poznania I etapem 80 Tour de Pologne. Nowy mebel miejski dostępny będzie codziennie dla każdego aby mógł podszkolić swe umiejętności przed Ligą Kapslowe Tour. Rozgrywki te zakończą się turniejem z nagrodami.

PLAN TYGODNIA W STREFIE GIER

Poniedziałki będą dniem gier egzotycznych. W ciągu pierwszego miesiąca na tapecie będą głównie gry indonezyjskie oraz łotewskie. W każdy wtorek odbywać się będą lekcje wychowania fizycznego. Odwiedzający KontenerART będą mogli popracować nad swoją sprawnością pod okiem profesjonalistów. W planie zajęć będą m.in. podstawy sztuk walki, siatkonoga czy stretching. Co środę będziemy zapraszani na workout. Zajęcia te składają się z ćwiczeń cardio o wysokiej intensywności. Ułatwia to spalanie tkanki tłuszczowej oraz ćwiczeń siłowych, ułatwiających kształtowanie sylwetki. W co drugą środę odbywać się będą zajęcia z gry Round Net. Każdy czwartek będzie dniem, którego motywem przewodnim będzie gra w bule. W piątki odbywać się będą spotkania szachowe i planszówkowe. Na sobotę przypadnie dzień “hitów”, czyli najpopularniejszych gier tygodnia. Natomiast w każdą niedzielę będzie odbywać się amerykańska gra zwana Cornhole. Polega ona na wrzucaniu woreczków z kukurydzą do otworu w pochyłej platformie, oddalonej od rzucającego na odległość ok 9 metrów.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl