Konsul rosyjski protestował w Poznaniu, że farba z radzieckiej gwiazdy nie została zmyta. J.Jaśkowiak mu odpowiedział

W czasie konferencji prasowej Jacek Jaśkowiak ujawnił, że konsul rosyjski interweniował w poznańskim urzędzie miasta by przyspieszyć wyczyszczenie czerwonej farby z radzieckiej gwiazdy na Cytadeli. 

 

Konsul rosyjski chciał popędzić poznański urząd miasta by szybciej zmyć czerwoną farbę z radzieckiej gwiazdy na Cytadeli. Konsul usłyszał od prezydenta Poznania, że są teraz ważniejsze rzeczy. Ważniejsza jest pomoc ludziom, którzy są ofiarami rosyjskiej agresji – dodał prezydent Poznania.

Konsul rosyjski bardzo się irytował tym, że jeszcze nie jest usunięta farba z gwiazdy na Cytadeli. Dzisiaj musimy koncentrować się na pomocy tym ludziom, kobietom i dzieciom, których sytuacja jest następstwem zbrodni Rosjan i armii rosyjskiej na polecenie ich prezydenta więc zajmujemy się teraz tym co istotne – mówił Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak apelował też o pomoc uchodźcom. Poznański punkt przyjmowania uciekinierów z ogarniętej wojną Ukrainy wypełnia się.

  • fot. Jan Józefowski/ wpoznaniu.pl

Prezydent mówił też o władzach Rosji – Mają podejście sowieckie, wręcz nazywane faszystowskimi, zostaną odstawione do lamusa historii, zwycięży demokracja

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl