Konkurs na poznańskie wspomnienie ze studiów

Fundacja Jeden Uniwersytet organizuje konkurs na wspomnienia z życia poznańskich uczelni wyższych. Zgłaszać się mogą wykładowcy, pracownicy i studenci a także ich spadkobiercy.

Celem organizacji konkursu “Uniwersytet moich wspomnień” jest zebranie unikalnych i niepublikowanych dotychczas informacji na temat poznańskich uniwersytetów i uczelni wyższych. To pierwsza edycja konkursu.

Chcemy odnaleźć osobiste świadectwa i ocalić je przed zapomnieniem. Interesują nas wszelkie materiały w postaci wspomnień, dzienników, pamiętników lub tekstów autobiograficznych lub biograficznych, odnoszących się do przeżyć i wspomnień dotyczących działalności studenckie: kulturalnych, integracyjnych, społecznych, politycznych, naukowych. – informują organizatorzy konkursu.

Organizatorzy na prace czekają do 10 października. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość historyczną i twórczą. Do rywalizacji można zgłaszać tylko wspomnienia w formie pisanej, które nie były wcześniej publikowane. Dla laureatów konkursu przygotowano nagrody rzeczowe w postaci ebooków oraz tabletów. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w grudniu.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl