Koniec marzeń Lecha o mistrzostwie?

Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Lechem Poznań 2-0 (1-0). Bramki dla gości zdobyli Cillian Sheridan i Bartosz Kwiecień. „Jaga” przeskoczyła w tabeli Kolejorza i ma nad nim dwa punkty przewagi, tracąc jednocześnie trzy „oczka” do pierwszej w tabeli Legii Warszawa. 

Kolejorz grał wczoraj bardzo nieskutecznie. Piłkarze w niebiesko – białych stronach oddali 13 strzałów na bramkę z czego jeden był tylko celny. Jaga nie była lepsza ale dwa celne strzały wykorzystała w 100%. Lech Poznań ma już tylko matematyczne szanse na mistrzostwo Polski. Musiałby wygrać wszystkie mecze i liczyć jeszcze na potknięcie się Jagiellonii i Legii.

Po meczu na konferencji trener Nenad Bjelica powiedział : – Gratulacje dla Jagiellonii, która wygrała zasłużenie. Znów słabo zaczęliśmy mecz z tym rywalem. Tym razem nie wróciliśmy jednak do gry, a w drugiej połowie graliśmy bardziej sercem niż głową. Ryzykowaliśmy, do końca walczyliśmy i chcieliśmy zdobyć bramkę, ale to się nie udało. 

hotel dla psów w Poznaniu

– Przykro mi, że rozczarowaliśmy kibiców. Dzisiaj jak zawsze ich doping był bardzo ważny. Jagiellonia była lepsza, wykorzystała swoje sytuacje i musimy to akceptować. Możemy jedynie obiecać, że będziemy walczyć do końca – dodał Bjelica.

Kolejny mecz Lech zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków w niedzielę o godzinie 18:00.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl