Koniec ferii zimowych. Uczniowie z Wielkopolski wrócą do szkół

Niedziela, 25 lutego oznacza zakończenie ferii zimowych dla uczniów z pięciu województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Ferie rozpoczęli jako ostatni w kraju, 10 lutego.

W pozostałych regionach ferie trwały dwa, trzy lub cztery tygodnie temu, w zależności od województwa. Uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mieli ferie od 13 do 28 stycznia. Natomiast od 20 stycznia do 4 lutego odpoczywali uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Kolejne grupy uczniów miały przerwę od 27 stycznia do 11 lutego w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

Zasady

Minister Edukacji i Nauki ogłasza terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach na podstawie rozporządzenia dotyczącego organizacji roku szkolnego. Zasady te obowiązują od roku szkolnego 2003/2004, a terminy ferii zmieniają się cyklicznie. Podział na poszczególne grupy województw zależy od liczby uczniów. Wyjątkiem od tej reguły są województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie zawsze mają miejsce na przełomie stycznia i lutego.

Kolejne przerwy w nauce

Po feriach zimowych uczniowie szykują się teraz na powrót do szkoły. Następna przerwa w nauce będzie miała miejsce na Wielkanoc, w okresie od 28 marca do 2 kwietnia.

Czytaj też: Mecz na szczycie. Bezbramkowy remis Lecha Poznań [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl