Koncertowy areszt

Najbliższe 3 miesiące Teresa H. i Jacek L. szefowie firmy Sollus i Tixer spędzą w więzieniu. Sąd przychylił się do wniosków prokuratury i aresztował obie osoby. Prokuratura oskarża je o oszustwo i przywłaszczenia pieniędzy. Trzy inne osoby, które zostały zatrzymane w tej sprawie, mają dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa, a część z nich także przywłaszczenia pieniędzy. Wyłudzenie pieniędzy miało polegać na tym, że podejrzani oszukiwali ludzi, sprzedając bilety na koncerty, które się nie odbyły i nie zwracając za nie pieniędzy — informuje prokurator Michał Smętkowski, rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Policja do tej sprawy zatrzymała pięć osób. Była to Teresa H., Jacek L., Aleksander W., Luiza M. i Waldemar Z. Wszyscy jeszcze w środę zostali przesłuchani w prokuraturze. Złożyli wyjaśnienia, ale śledczy nie informują czy przyznali się do winy. Do tej pory prokuratura ustaliła 49 osób pokrzywdzonych. Łącznie wyłudzono od nich ponad 28 tys. zł. Prokuratura twierdzi jednak, że pokrzywdzonych może być więcej. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Jacek L. do kwietnia na antenie Radia Poznań, prowadził dwie audycje muzyczne. Wśród osób podejrzanych w sprawie, jest także syn największego poznańskiego dewelopera.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl