Koncert Gregorian odwołany. Zarządca Areny zabiera głos

Jak już informowaliśmy – dziś rano w hali Arena gdzie miał odbyć się koncert Gregorian – zawalił się fragment sufitu. Najpierw organizator informował, że koncert odbędzie się w Sali Ziemi na MTP. Teraz już wiadomo, że koncert jest odwołany. 

Do sprawy w specjalnym komunikacie odniosły się Międzynarodowe Targi Poznańskie, zarządca obiektu :

Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Dziś około godziny 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na ten moment nie są planowane dalsze zmiany w programie wydarzeń zaplanowanych w obiekcie – informuje Karolina Nawrot z centrum prasowego MTP.

O godzinie 15:00 pojawiła się informacja, że koncert odbędzie się w Sali Ziemi na MTP. O godz 17:00 przedstawicielka organizatora poinformowała jednak, że impreza się nie odbędzie, ponieważ Sala Ziemi jest za mała i nie pomieści wszystkich widzów, którzy kupili bilety. Jutro ma być znana nowa data koncertu. Ci którzy kupili bilety mogą je zwracać do organizatora, będą im wypłacane pieniądze.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl