Czarne świnie spacerują po mieście. Właściciel poszukiwany

Są to najprawdopodobniej świnie iberyjskie lub wietnamskie, które są udomowione i nieagresywne. Aktualnie zgubiły się one w lesie. Straż miejska szuka ich właściciela. Przydatne mogą się okazać także imiona zwierząt. Dzięki nim łatwiej będzie znaleźć i złapać świnki.

LOCHA I MŁODE

Jak poinformowała straż miejska w Pile, poszukiwany jest właściciel czterech lub pięciu czarnych świń – lochy i małych. Ostatnio widziano je w sąsiedztwie obwodnicy za ulicą Młodych. Są to najprawdopodobniej świnki iberyjskie lub wietnamskie. Najpewniej są też udomowione oraz nie są agresywne. Aktualnie jednak nie wiadomo, w którą stronę pobiegły.

ZGUBIŁY SIĘ W LESIE

Świnie weszły w gęste zarośla, a strażnikom, mimo przeczesania terenu i sprawdzenia miejsc, gdzie zwierzęta mogły być, nie udało się ich ponownie namierzyć. Teraz zwierzęta najprawdopodobniej poszły w las. Jest to jednak dla nich duże zagrożenie, ponieważ mogą paść ofiarą dzikich drapieżników.

JAK MAJĄ NA IMIĘ?

Wszyscy, którzy widzieli świnie lub potrafią wskazać, do kogo one należą, proszeni są o kontakt ze strażą miejską. Można to zrobić osobiście w siedzibie straży lub pod numerem alarmowym 986. Przydatne mogą się również okazać imiona zwierząt. Dzięki nim, strażnikom łatwiej będzie je namierzyć i złapać.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl