Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?

Komunikacja miejska w pobliżu cmentarzy została wzmocniona o częstsze kursy i dodatkowe linie. Pasażerowie dodatkowymi tramwajami mogą już jeździć od soboty 29 października do wtorku 1 listopada.

Dodatkowe linie

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca poznaniaków do korzystania z komunikacji zbiorowej w okresie Wszystkich Świętych. Pasażerowie mogą pojechać dodatkowymi liniami tramwajowymi numer 41 i 42. Linia nr 41 zapewnia połączenie Junikowa z Miłostowem, a tramwajem nr 42 można dojechać z Połabskiej na Miłostowo. Ponadto „szóstka” wykonuje wszystkie kursy do Junikowa, a tramwaj nr 98 zamiast na Zawady – wyjątkowo jeździ na Miłostowo. Dodatkowo uruchomiona linia autobusowa nr 133 zapewnia dojazd ze Środki w rejon Miłostowa (od ulicy Gnieźnieńskiej).

Sprawdź rozkłady jazdy

Ponadto tramwaje i autobusy kursują częściej – na liniach nr 6 i 15 nawet co 5 minut, a na liniach nr 1, 7, 41, 42, 177, 174, 190, 193 co 10 minut. W poniedziałek 31 października komunikacja będzie funkcjonować według sobotniego rozkładu jazdy, natomiast dziś (30 października) i we wtorek – 1 listopada, zgodnie ze świątecznym rozkładem. Dokładne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów można znaleźć na stronie MPK.

Dodatkowe patrole policyjne

W rejonach wielkopolskich cmentarzy dodatkowe patrole zapewni 6500 funkcjonariuszy policji. Zajmą się przede wszystkim upłynnianiem ruchu i dbaniem o bezpieczeństwo w najbardziej obleganych obszarach. Ponadto kierowcy powinni przygotować się na ewentualne kontrole techniczne pojazdów, kontrole prędkości i trzeźwości. Policjanci przypominają także o obowiązku wyposażenia się w elementy odblaskowe, jeśli poruszamy się pieszo po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl