Kolejorz zatopił ŁKS Łódź

Lech Poznań nadal pozostaje bez porażki w rozgrywkach PKO Ekstraklasa. Kolejorz wygrał na wyjeździe 2-1 (2-1) z ŁKS-em Łódź. Bramki dla Lecha strzelili João Amaral i Darko Jevtić, a gola dla beniaminka zdobył Dani Ramírez.

Piłkarze Kolejorza na ligowe zwycięstwo na wyjeździe czekali od 21 grudnia zeszłego roku. Tę złą passe udało się przerwać w sobotnim spotkaniu z ŁKS-em. Pierwsza bramka dla Kolejorza padła w 4. minucie po strzale Portugalczyka Joao Amarala. W 32. minucie wyrównał Hiszpan Dani Ramirez, ale już 120 sekund później pięknego gola strzelił kapitan Lecha Darko Jevtić.

Druga połowa należała do gospodarzy. ŁKS znacznie częściej był przy piłce i kilkanaście razy próbował uderzać na bramkę Kolejorza. Piłkarze Lech grali nieporadnie. Kiedy już znaleźli się pod bramką ŁKS-u, brakowało im dokładności, aby zagrozić bramce Kołby. Na szczęście gospodarzom także brakowało celności albo kiedy trzeba było, to dobrze interweniował Van Der Hart.

To druga wygrana Lecha w nowym sezonie, który po trzech meczach ma już siedem punktów. W najbliższy piątek poznaniacy zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław.