Kolejorz może zapomnieć o mistrzostwie. Wisła Kraków-Lech Poznań 1:1

Lech zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1. Bramkę stracił w doliczonym czasie gry w ostatnich sekundach meczu. Gola dla Wisły zdobył Paweł Brożek dla którego był to ostatni mecz w karierze przed własną publicznością. Kolejorz nie ma już szans na mistrzostwo. Swój mecz w Warszawie wygrała Legia, pokonując Górnika Zabrze 2:0.

Kolejorz definitywnie stracił szansę na mistrzostwo Polski, ale zapewnił sobie udział w eliminacjach do Ligi Europy. Poznaniacy prowadzili od 49 minuty po trafieniu Christiana Gytkjeara ale w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry wyrównał Paweł Brożek.

To mecz, który będę pamiętać do końca życia, szczególnie jeśli chodzi o końcówkę spotkania. Najpierw mecz przerwany z przyczyn pirotechnicznych już na początku pierwszej połowie, potem osiem doliczonych minut i bramka wyrównująca Pawła Brożka. Jestem bardzo rozczarowany wynikiem, ale jestem podbudowany grą. Mieliśmy ze sztabem tylko 48 godzin, drużyna miała momenty dobrej gry w tym spotkaniu. Nie możemy powiedzieć, że przeszliśmy obok meczu. Przyjechaliśmy do godnego przeciwnika, chciał wygrać, co było widać od pierwszej minuty. Celem naszego sztabu było wyzwolenie sportowej agresji, ale nie tylko ona się w ostatnich minutach wyzwoliła, co było widać. Bardzo chcieliśmy wygrać i to nas boli. Nic tak nie buduje atmosfery w drużynie jak zwycięstwa – komentował na konferencji prasowej trener Lecha, Rafał Ulatowski.

Mistrzem Polski mogą już tylko zostać Legia i Jagiellonia. Legia aby być mistrzem nie może przegrać a Jagiellonia musi u siebie wygrać z Wisłą Płock. W ostatniej kolejce Kolejorz podejmie przy Bułgarskiej zespół z Warszawy. Wszystkie mecze grupy mistrzowskiej w niedziele 20 maja o godzinie 18:00.