Kolejorz Mistrzem Polski

Juniorzy starsi Lecha Poznań zostali mistrzami Polski. W drugim meczu finału Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Lecha Poznań wygrali w środę we Wronkach z Cracovią 2:0 . Tym samym niebiesko-biali zapewnili sobie pierwszy tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej od 23 lat.

Co nie udało się seniorom, udało się juniorom. W pierwszym meczu w Krakowie młodzi lechici wygrali 2 do 0 i podopieczni Krzysztofa Kołodzieja byli przed rewanżem w uprzywilejowanej pozycji. Mecz rewanżowy do łatwych jednak nie należał. To przyjezdni lepiej rozpoczęli środowe starcie. Jako pierwsi potrafili opanować nerwy i stworzyć sobie dogodną okazję, a miało to miejsce już w 5. minucie meczu. Lech szybko jednak przejął inicjatywę i gra toczyła się głównie na połowie „Pasów”. W początkowym kwadransie nie poskutkowało to jednak poważniejszym zagrożeniem w polu karnym gości. Zawodnicy trenera Kołodzieja objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą Z karnego bramkę strzelił Wiktor Pleśnierowicz.

Po wznowieniu to piłkarze Cracovii ruszyli do zdecydowanych ataków, szybko stwarzając zagrożenie pod bramką Mrozka. Ani razu nie udali im się go pokonać. Wyjmować piłkę z siatki musiał za to golkiper gości, którego pokonał silnym strzałem w krótki róg Sobol, zapisując na swoim koncie 24. bramkę w tych rozgrywkach. Dwa gole przewagi Lecha oznaczały, że ich przewaga stała się praktycznie niemożliwa do wypuszczenia.

Ta wygrana oznacza, że lechici zdobyli po raz pierwszy od 1995 roku tytuł mistrza Polski do lat 19. Jako zwycięzca Centralnej Ligi Juniorów Lech Poznań będzie reprezentował nasz kraj w przyszłym sezonie w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi UEFA.

Młodzi piłkarze Kolejorza zagrali w następującym składzie. Bartosz Mrozek – Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Wiktor Pleśnierowicz (70. Marcin Maćkowiak), Michał Zimmer – Łukasz Norkowski, Eryk Kryg (77. Kacper Andrzejewski), Bartosz Bartkowiak – Michał Skóraś, Hubert Sobol (81. Filip Szymczak), Paweł Tupaj (59. Jakub Kamiński)