Kolejny rok bez miejskiej zabawy sylwestrowej. Dlaczego?

Tradycyjna miejska fiesta sylwestrowa w Poznaniu ponownie zostanie odłożona na półkę. To czwarty rok z rzędu bez miejskiego świętowania Nowego Roku. W poprzednich latach głównym „winowajcą” była pandemia. Natomiast w 2023 r., podobnie jak w poprzednim problematyczna jest trudna sytuacja finansowa samorządów.

W ciągu ostatnich dwóch lat, mieszkańcy Poznania musieli odstawić na bok swoje sylwestrowe plany z powodu pandemii. Z kolei w ubiegłym roku powodem były ogromne koszty energii i trudności finansowe samorządów.

W 2023 roku miasto znów stoi przed koniecznością zaoszczędzenia na zabawie sylwestrowej. Jak dowiedzieliśmy się od Urzędu Miasta – powodem jest rosnąca inflacja, która wpływa na gospodarkę, ale też trudna sytuacji ekonomiczna samorządu.

– Ze względu na trudną sytuację finansową samorządów oraz utrzymujące się wysokie koszty funkcjonowania, do których przyczynia się inflacja, oddziałująca m.in. na rosnące ceny energii, organizacja miejskiej imprezy sylwestrowej w tym roku nie jest planowana – poinformowała nas Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Nowy Rok świętować można w domu lub klubach

Pomimo braku miejskiego sylwestra, przedsiębiorcy, kluby, firmy i restauracje zaczynają planować prywatne inicjatywy. Mieszkańcy Poznania mogą zatem spodziewać się ciekawych ofert od lokalnych przedsiębiorców na zakończenie roku.

Na pewno miasto nie zorganizuje imprezy sylwestrowej w 2023 roku. Pytanie, czy sylwester wróci w 2024 roku, pozostaje otwarte. Wynika na to, że dużo będzie zależeć od warunków finansowych samorządów.

Czytaj też: Poznaniacy wchodzą już na nową kostkę na Starym Rynku. Kolejny etap prac [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl