Kolejny nożownik zatrzymany w Wielkopolsce. Pijany zaatakował kobietę

21 września informowaliśmy o zarzutach dla nożownika, który atakował przechodniów w Poznaniu. 4 dni temu w Wielkopolsce doszło do kolejnego ataku z użyciem noża. Poszkodowana została 37-letnia kobieta z gminy Kotlin. Napastnik dwukrotnie ugodził ją w klatkę piersiową.

2 CIOSY

Do zdarzenia doszło w gminie Kotlin. Około godziny 22:00 w jednym z domów jednorodzinnych wywiązała się kłótnia między grupą znajomych. W pewnym momencie zamieszany w całą sytuację 43-letni mężczyzna chwycił nóż kuchenny, a następnie dwa razy zadał nim cios swojej znajomej. Trafił w klatkę piersiową.

3 PROMILE

Policję o ataku nożownika poinformowała jedna z osób, przebywających w tym czasie w domu. Na miejsce przyjechali mundurowi i od razu zatrzymali 43-latka. Napastnik jak się okazało miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Ranna kobieta trafiła do szpitalu. Jej stan jest poważny ale stabilny.

5 LAT

Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi mogli go przesłuchać dopiero następnego dnia, musiał wytrzeźwieć. Za zaatakowanie 37-letniej kobiety grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Policjanci ustalili także, że kilka dni wcześniej 43-latek również usłyszał zarzuty. Tym razem za kierowanie gróźb pod adresem innego znajomego. Groził, że go pobije i zabije. Nożownik decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

TAKICH SYTUACJI MOŻE BYĆ WIĘCEJ

Zdaniem psychoterapeuty Michała Nowaka, agresywne zachowania mogą być spowodowane między innymi narastającymi napięciami związanym z sytuacją ekonomiczną. Niestabilny rynek ma sprawiać, że ludzie reagują lękiem, z którym nie mogą sobie poradzić. Problem ma charakter globalny, a w toku ewolucji w ludziach wykształciły się dwie reakcje na narastający lęk – ucieczka albo walka.

Jako społeczeństwo nie zostaliśmy wyedukowani w kontekście adaptacyjnego radzenia sobie w dzisiejszych czasach z redukcją wspomnianego lęku, co skutkuje coraz większą skłonnością w popadaniu we wszelakie uzależnienia (alkoholizm, narkomania, hazard etc.), a także eskalację zachowań agresywnych. – twierdzi psycholog i psychoterapeuta Michał Nowak.

Psycholog wymienia kolejne sytuacje, z którymi w na przestrzeni ostatnich lat musiało mierzyć się społeczeństwo. Ich wpływ na zdrowie psychiczne ma duże znaczenie.

Od dwóch lat doświadczamy lęku o życie i zdrowie w kontekście pandemii koronawirusa, wojny na Ukrainie, rosnących cen, wzrostu kredytów hipotecznych, niestabilności na rynku pracy, to wszystko wpływa na bardzo wysoki poziom strachu o byt i życie nasze i naszych najbliższych, efektem czego w skrajnych przypadkach mogą być coraz częstsze wybuchy agresji skierowanej do nawet przypadkowych ludzi. – podkreśla Michał Nowak.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl