Apel ZTM. Nie kładźmy torby na siedzeniu

Już nie tylko o plecakach i barierkach, ale także torbach i bagażach będzie przypominać Zarząd Transportu Miejskiego. Urzędnicy przypominają, że siedzenia w komunikacji miejskiej są dla ludzi, a nie na przykład dla naszych zakupów.

JAZDA Z KULTURĄ

Zarząd Transportu Miejskiego w ramach akcji “Warto jeździć z kulturą” próbuje budować w pasażerach dobre nawyki. Już teraz w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej słyszymy komunikaty dotyczące plecaków, które należy zdjąć i postawić na podłodze czy te związane z trzymaniem się barierek.

ZAKUPY NA SIEDZENIACH

Teraz urzędnicy zwracają uwagę na kładzenie toreb lub zakupów na siedzeniach. Często powoduje to, że osoby, które stoją albo nie mogą usiąść, albo są zmuszone poprosić o zabranie torby z siedzenia. ZTM przypomina, że każdy pasażer odpowiada za przewożone ze sobą rzeczy. Warto pamiętać, że nie mogą one stwarzać zagrożenia dla innych.

BAGAŻ = ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Co więcej, to pasażer odpowiada za szkody powstałe na skutek przewożenia bagażu. Dlatego też lepiej trzymać go przy sobie niż na innym siedzeniu. W myśl przepisów zabronione jest również trzymanie na siedzeniach nóg w obuwiu, zwierząt lub przedmiotów, które mogłyby uszkodzić albo zanieczyścić te miejsca.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl