Kolejne powołania do kadry z Lecha Poznań. Tym razem młodzieżowcy

Michał Probierz skompletował już swoją pierwszą kadrę na towarzyskie mecze reprezentacji U21. Swoje szanse w spotkaniach z Grecją i Łotwą otrzyma między innymi aż czterech młodych zawodników Lecha Poznań. Piłkarze Kolejorza znajdą się w każdej formacji kadry – od bramki, przez obronę i pomoc, po atak.

Zaczynając od bramki, debiutanckie powołanie do kadry do lat 21 otrzymał rezerwowy golkiper niebiesko-białych Krzysztof Bąkowski. 19-latek nie zadebiutował do tej pory w pierwszej drużynie Lecha. Zagrał jednak 59 spotkań w jego młodzieżowym i drugim zespole. 16 razy bronił również bramki Stomilu Olsztyn, gdy był na wypożyczeniu.

Kolejnym 19-letnim reprezentantem Kolejorza w kadrze Probierza jest Maksymilian Pingot. Środkowy obrońca skorzystał na nieobecności Bartosza Salomona i rozegrał w tym sezonie już 8 spotkań w pierwszym zespole. Po przyjściu do klubu Filipa Dagerstala, Pingot będzie dostawał zdecydowanie mniej szans. Trener van den Brom podkreślał jednak, że widzi potencjał w młodym stoperze.

Filipa Marchwińskiego kibicom Kolejorza nie trzeba przedstawiać. Wychowanek Akademii Lecha po jednym sezonie spędzonym w kadrze Lecha U19, od razu przeniósł się do pierwszego zespołu. 20-latek pod skrzydłami van den Brema zagrał już 11 spotkań. W tym czasie zanotował bramkę i asystę w eliminacjach Ligi Konferencji oraz asystę w spotkaniu Ekstraklasy.

Atak w kadrze Probierza wzmocni Filip Szymczak. Urodzony w Poznaniu napastnik szkolił się zarówno w akademii Warty, jak i Lecha Poznań. Choć zeszły sezon spędził na wypożyczeniu w GKS Katowice, miał już okazję występować w Kolejorzu od pierwszej minuty. Dobrze pokazał się pod nieobecność Ishaka. Choć nie udało mu się jeszcze zdobyć bramki, asystował w meczu eliminacyjnym Ligi Konferencji.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl