Kolejne gwiazdy na Jarocin Festiwal 2023

Znamy listę artystów festiwalu Jarocin Festiwal 2023, który odbędzie się 13-16 lipca. Nadchodząca edycja zapowiada się interesująco.

POLSKA MUZYKA

Często muzyczne festiwale stawiają na wykonawców zagranicznych – nie Jarocin Festiwal. Artyści występujący w Jarocinie to przedstawiciele polskiego rocka, punk rocka i alternatywy. Przez trzy dni na scenie pojawi się ponad 30 różnych artystów i artystek.

KOGO OGŁOSZONO?

Na pewno jedne z największych emocji wzbudzi występ zespołu T.Love, który obchodzi 40-lecie debiutu na jarocińskim festiwalu oraz 30-lecie wydania kultowego już albumu „King”. W zeszłym roku wznowił działalność, a w kwietniu na rynku ukazała się długo wyczekiwana płyta „Hau!Hau!”. 40-lecie działania na scenie obchodzi także zespół Moskwa. W Jarocinie zadebiutował w 1984 r. i dostał się do ósemki laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych. Ich najnowszy krążek to „XXI wiek” wydany w 2019 r.

Na scenie zobaczymy również Agnieszkę Chylińską, powracającą z nowym albumem „Never Ending Sorry” po czterech latach przerwy. Poza nią, wystąpi również wokalistka Wrona, która tworzy eksperymentalną, elektroniczną muzykę.

Ogłoszono też, że w Jarocinie wystąpi zespół Luxtorpeda, Happy Pills, 1125, Fisz Emade Tworzywo oraz duet BAiKA.

Poprzednio zapowiedziano takich artystów jak Renata Przemyk, Nosowska, Closterkeller, Proletaryat, The Bullseyes, WaluśKraksaKryzys i Anieli.

Paulina Juzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl