Kolejna strefa płatnego parkowania, nowe godziny i drogo

Od 1 lipca zaczną obowiązywać Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania na części osiedla Jeżyce. Zmienione  zostaną także godziny płatnego postoju. Będą też nowe stawki za parkowanie i podział na sektory.

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania na części osiedla Jeżyce, obejmować będzie obszar od ul. Roosevelta do ul. Polnej włącznie. Pomiędzy ul. Dąbrowskiego, a torami kolejowymi, granica ŚSPP przebiegać będzie wzdłuż ul. Kościelnej, obejmując także ul. Św. Floriana.

Cena parkowania na terenie objętym ŚSPP Jeżyce wyniesie 5 zł za pierwszą godzinę postoju, 6 złotych za drugą, 6,90 zł za trzecią i 5 zł za każdą kolejną. Ponadto kierowcy powinni pamiętać, że Strefa Śródmiejska na Jeżycach, podobnie jak w Centrum, działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 i w soboty od 8:00 do 18:00. – informują urzędnicy.

Jednocześnie zacznie funkcjonować nowy, uproszczony podział SPP i ŚSPP na trzy sektory: Centrum (Stare Miasto), Jeżyce (teren całego osiedla) oraz Łazarz (okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich). Oznacza to, że posiadacze identyfikatorów mieszkańca strefy będą mogli parkować na większym obszarze. Natomiast kierowcy, którzy nie mają takich kart, za jednorazowe parkowanie zapłacą więcej, ponieważ najdroższa Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania zwiększyła swój zasięg.

W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania
za pierwszą godzinę: 7,00 zł
za drugą godzinę: 7,40 zł
za trzecią godzinę: 7,90 zł
za czwartą i każdą następną godzinę: 7,00 zł

W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania Jeżyce
za pierwszą godzinę: 5,00 zł
za drugą godzinę: 6,40 zł
za trzecią godzinę: 6,90 zł
za czwartą i każdą następną godzinę: 5,00 zł

W Strefie Płatnego Parkowania
za pierwszą godzinę:  3,50 zł
za drugą godzinę: 4,20 zł
za trzecią godzinę: 4,90 zł
za czwartą i każdą następną godzinę: 3,50 zł

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl