Wielkopolska

Kolejna rolnicza blokada? Tędy dziś nie przejedziesz

Tym razem rolnicy nie zablokują Poznania. Dziś rolnicza blokada może zaskoczyć za to wszystkich podróżujących autostradą A2 w kierunku Berlina.

Protest na autostradzie ma się rozpocząć dziś o godz. 13. Rolnicy mają zebrać się w okolicy Świecka i blokować drogę w obu kierunkach.

Jak informuje Autostrada Wielkopolska podjęto decyzję o możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w przypadku wystąpienia utrudnień:

  • ruch pojazdów ciężarowych zostanie przekierowany na węźle autostradowym Jordanowo (68 km autostrady, powiat świebodziński) na drogę ekspresową S3,
  • ruch pojazdów osobowych będzie mógł się odbywać do węzła Świecko (2 km autostrady, powiat słubicki), gdzie zostanie skierowany na drogę krajową nr 29.
  • Dodatkowo, na węźle Rzepin (20 km autostrady, powiat słubicki) zostanie zamknięty wjazd na autostradę w kierunku zachodnim.

W miejscach tych mogą tworzyć się zatory. Wszystkie służby autostradowe będą pracowały w stanie najwyższej gotowości. Służby proszą kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj też: Nocna szarża po Jeżycach

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl