Kolejna akcja z paragonami. „Podziel się chlebem” w piekarni [ZDJĘCIA]

Piekarnia przy rynku Łazarskim zorganizowała akcję „Podziel się chlebem”. Polega ona na tym, że jedna osoba płaci za chleb, ale nie bierze go ze sobą, tylko odbiera paragon i wiesza go na tablicy korkowej. Dzięki temu inna osoba, potrzebująca może wziąć paragon i odebrać za niego chleb.

Inicjatywa „Podziel się chlebem” obowiązuje od zeszłego czwartku. Korzystają z niej osoby starsze, jak i rodzice z dziećmi. Nie ma grupy docelowej. Skorzystać może każdy.

– Nasz pomysł polega na tym, że klienci, którzy u nas kupują chleb – bądź to połówkę bądź cały bochenek – otrzymują od nas paragon z pieczątką. Wieszają go na tablicy. Dzięki temu potrzebujący mogą go wziąć i poprosić o już opłacony chleb – mówi nam sprzedawczyni z piekarni „Czajkowskiej” na Łazarzu.

hotel dla psów w Poznaniu

To kolejna akcja z „zawieszonymi paragonami”. Wcześniej tego typu akcję zaczął promować „Kociak”.

– Jeśli jedyną Twoją barierą przyjścia i zjedzenia deseru w Kociaku są twoje możliwości finansowe- to bez obaw skorzystaj! Weź opłacony Paragon z tablicy, a deser/ kawę otrzymasz całkowicie ZA DARMO – napisali pod koniec lipca przedstawiciele Kawiarni Kociak.

Czytaj też: Zmiany w organizacji ruchu. Boleśnie przekonali się o tym kierowcy [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl