KOD-owe wydanie Dziennika Telewizyjnego – w środę protest przed TVP Poznań

Komitet Obrony Demokracji zapowiada na środę protest przed siedzibą TVP Poznań. Aktywiści, jak piszą, mają dość mowy nienawiści stosowanej przez państwową telewizję. 

 

Protest przed TVP Poznań odbędzie się w środę 22 sierpnia o godz. 19.30. Organizatorzy tak piszą o swojej akcji:

Zapraszam na KOD-owe wydanie Dziennika Telewizyjnego Telewizji Publicznej. Spotykamy się wszyscy pod siedzibą TVP3 w Poznaniu by bronić wolności mediów.
Gdy dojna zmiana opanowała TVP wyrzucono z niej ponad 250 dziennikarzy, a wielu innych odeszło na znak solidarności. Teraz to telewizja jednej partii, coraz bardziej przypominająca telewizję z czasów stanu wojennego. Ludzie którzy udają tam dziennikarzy to po prostu milicjanci PiS.

Protest jest odpowiedzią na mowę nienawiści, której użycie TVP Poznań zarzucają poznańscy dziennikarze oraz widzowie, w petycji podpisanej przez ponad 1200 osób. To fragment petycji:

Z szacunku do naszego zawodu, do Polski o której piszemy i o którą się spieramy, do jakości naszego publicznego języka – wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wulgarnych, agresywnych i obraźliwych słów, których w materiale TVP Poznań z dnia 10 sierpnia 2018 o tęczowych flagach użyto – brzmi treść petycji

 

Do petycji dziennikarzy  odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak

Zachęcam do podpisania petycji! To, co od jakiegoś czasu robi TVP jest po prostu zaprzeczeniem dziennikarstwa. W rozpoczynającej się właśnie kampanii wyborczej nie zamierzam przyjmować żadnego zaproszenia do studia TVPiS – napisał prezydent Poznania na portalu społecznościowym

Do bojkotu prezydenta Jaśkowiaka przyłączył się już Tomasz Lewandowski, kandydat Lewicy na prezydenta Poznania, oraz z-ca prezydenta Mariusz Wiśniewski.

Bojkot TVP oznacza, że dwóch kandydatów nie weźmie udziału w żadnej z debat przedwyborczych, które TVP zorganizuje.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl