Kociak wraca na ulicę Święty Marcin

Kultowa kawiarnia Poznania znów będzie otwarta. Po dwóch latach może zaprosić mieszkańców Poznania do kawiarni Kociak.

KONIEC REMONTU

Przywrócenie do czasów świetności znanej poznańskiej kawiarni trwało dwa lata. To oddolna inicjatywa menadżera pana Adriana, który do pomocy zaangażował brata Olka oraz tatę. Jak podkreśla autor projektu, gdyby nie rodzina, nie udałoby mu się sprostać zadaniu, które niejednokrotnie zaskakiwało go ilością pracy.

Od samego początku wiedzieliśmy, że generalny remont Kociaka będzie dość trudnym zadaniem, jednak odkrycie stanu faktycznego i ilość awarii mocno nas… zaskoczyło. Koszty tak wyraźnie przekroczyły zakładany budżet, że podwinęliśmy rękawy i po prostu zabraliśmy się do pracy. – napisał Adrian na Facebooku.

ZAPROSZENIE

Po dwóch latach pracy i projektowania menadżer kawiarni poinformował, że remont dobiegł końca. Otwarcie planowane jest na luty. Chociaż pan Adrian nie zdradza na razie dokładnej daty, to już teraz zaprasza mieszkańców Poznania do odwiedzenia lokalu.

Zapraszamy na kawę i pyszną Anulę czy Ambrozję od lutego w Kociaku! Dokładną datę podamy w kolejnych postach. – czytamy we wpisie.

Podczas pandemii COVID-19 właściciele Kociaka, ogłosili, że ze względu na restrykcje muszą zamknąć lokal, który od ponad pięćdziesięciu lat gościł poznaniaków. To dzięki rodzinnej inicjatywie pana Adriana udało się uratować kawiarnię.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl