Klub z Poznania wywalczył miejsce w czołówce polskiego tenisa

Tenisiści z klubu PT Olimpia zwyciężyli w pojedynku z Gwardią Wrocław dzięki czemu utrzymali się w najwyższej lidze krajowych rozgrywek tenisa. To druga, oprócz AZS Poznań, poznańska drużyna, która znajduje się w gronie ośmiu najlepszych w kraju.

ZOSTAJĄ NA SZCZYCIE

Tegoroczne zmagania w ramach Super Ligi tenisa w Polsce, zakończyły się barażowym spotkaniem pomiędzy poznańską Olimpią a wrocławską Gwardią. Pojedynek odbył się na kortach na Golęcinie. Gospodarze wygrali 4 do 2 i kolejny sezon zostają w Super Lidze.

Co ciekawe do zwycięstwa poznańskiego klubu przyczynili się zawodnicy spoza Polski. Gwiazdą rozgrywek był Aldin Setkić z Bośni i Hercegowiny. Tenisista w solowym pojedynku pokonał Marcela Zielińskiego, co wyprowadziło poznaniaków na prowadzenie. Punkty dla Olimpii zdobyli również Aleksander Błuś Yelizavieta Kotlia oraz Kamilla Bartone.

DWIE POZNAŃSKIE DRUŻYNY

Olimpia poprzedni sezon Super Ligi zakończyła na przedostatniej siódmej pozycji, przez co musiała walczyć o miejsce podczas baraży. Na najwyższym szczeblu rozgrywek znajduje się też inna poznańska drużyna AZS Poznań Tenis, która uplasowała się na szóstym miejscu. Kolejny sezon wystartuje wiosną przyszłego roku.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl