Klub u Bazyla zawiesza kłódkę na drzwiach. “Dziękujemy za wspólnie spędzone ćwierć wieku”

Miejsce licznych koncertów, dla wielu poznaniaków wyjątkowe. Klub u Bazyla niestety zmuszony jest zakończyć swoją działalność przy ulicy Norwida. Wszystko przez kwestie finansowe. Właściciele na razie nie mają planu, co dalej.

KLUB ZNIKA

Kultowe miejsce, które zdążyło trwale zaistnieć wśród poznańskich fanów alternatywy, od hip-hopu, po ciężkie brzmienia, wkrótce przestanie istnieć. Klub u Bazyla kilkukrotnie musiał zmieniać lokalizacje. Właściciele myśleli, że przy ulicy Norwida 18A zostaną już na stałe. Teraz jednak okazało się, że są zmuszeni zamknąć działalność.

KWESTIA PIENIĘDZY

Właściciel budynku wypowiedział właścicielom klubu umowę najmu. Wszystko przez kwestie finansowe.

Chodzi o pieniądze, o to, że płacimy za mało, chociaż i tak 3 razy więcej niż wcześniej. – powiedział nam właściciel Tomasz Cygański.

Umowa wygasa 31 stycznia 2023 roku. Tym samym wszystkie koncerty, które były zaplanowane na późniejszy termin, będą musiały zostać odwołane.

CO DALEJ?

Właściciele mają nadzieję na to, że uda się znaleźć nowe miejsce, gdzie będzie można przenieść klub. Jak sami jednak mówią, na ten moment “sytuacja jest świeża” i planu brak.

Dziękujemy za wspólnie spędzone ćwierć wieku. Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie słowo. – napisali w mediach społecznościowych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl