Klub na Fali nadal nad Wartą bez zgody miasta. Kiedy rozpocznie się demontaż?

Klub na Fali był zobligowany do demontażu infrastruktury nad Wartą. Nadal jednak stoi nad rzeką. Właściciela mają czas do 11 maja, aby zdemontować konstrukcję, jednak tego nie zrobią. Dlaczego?

O tym, że klub ma czas do soboty, 11 maja poinformował „Głos Wielkopolski”. Mimo to właściciele złożyli do miasta wniosek o pozwolenie na wybudowanie obiektu nad Wartą również w tym sezonie letnim.

– Infrastruktura Klubu na Fali została posadowiona w części na nieruchomości komunalnej bez zgody Miasta Poznania jako właściciela. Wezwano Klub na Fali do usunięcia infrastruktury oraz uprzątnięcia i opuszczenia tego terenu – poinformowała „Głos Wielkopolski” Magda Albińska, dyrektorka Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Właściciele zapewniają, że nie uchylają się od tego obowiązku, mimo tego, będą wnioskować o przesunięcie terminu.

– Informujemy, że zdajemy sobie sprawę z konieczności przeprowadzenia planowanych prac demontażowych. Otrzymaliśmy stosowne pismo i jesteśmy w pełni świadomi konieczności demontażu. Jednakże, z powodu nieoczekiwanych i niezależnych od nas okoliczności, które wydarzyły się w ostatnim tygodniu, nie będziemy w stanie rozpocząć prac wcześniej niż w przyszły piątek” – mówi portalowi „epoznan.pl” Marta Grabianowska, współwłaściciel Klubu na Fali w Poznaniu.

Miasto poinformowało, że Klub na Fali obciążono za korzystanie z nieruchomości bez tytułu prawnego. Jako ostateczny termin na opuszczenie nieruchomości wskazano 11 maja 2024 r.

– W przypadku niedochowania tego terminu Miasto Poznań wystąpi do sądu z powództwem o wydanie nieruchomości, o czym Klub na Fali został poinformowany – dodała Albińska.

Klub na Fali
Klub na Fali (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czytaj też: Spór o osiedlową gazetkę. Przed wyborami osiągnięciami „chwalą się” tylko nieliczni

Źródło: Głos Wielkopolski / epoznan.pl

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl