Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w ruchu

Od poniedziałku, 19 lutego w związku z budową sygnalizacji świetlnej, oraz lewoskrętu drogowcy wprowadzą połówkowe zamknięcie jednej z poznańskich dróg. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany.

Ul. Dymka

Od poniedziałku, 19 lutego, rozpoczną się prace drogowe na ul. Dymka i Wołynki. Planowane jest uruchomienie sygnalizacji świetlnej oraz lewoskrętu. W związku z tym wprowadzone zostanie częściowe zamknięcie oraz jednokierunkowy ruch na ul. Wołynki, zachowując jednocześnie możliwość wjazdu od strony ul. Dymka. Dla kierowców zmierzających w kierunku ulicy Dymka drogowcy wyznaczą objazd ulicami Piaseckiego, Aleksandrowicz oraz Szwajcarską.

– Obecnie wykonawca prowadzi prace przygotowawcze, które wiążą się z niewielkimi wygrodzeniami chodnika w rejonie skrzyżowania i powinny zakończyć się do końca lutego- poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

W marcu ZDM planuje kolejny etap prac, który obejmie budowę lewoskrętu oraz modernizację odcinka drogi rowerowej przy ul. Dymka. W związku z tym na ulicy Dymka drogowcy wprowadzą sygnalizacja wahadłowa, a ruch rowerowy ograniczoną.

Czytaj także: Most Dworcowy na 2 miesiące zamknięty dla tramwajów

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl