Kawka BIS czeka

Kawka Bis to program w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do wymiany pieców węglowych. Składanie wniosków już się rozpoczęło i potrwa do 11 maja.

W ramach programu Kawka Bis poznaniacy mogą starać się o środki na likwidację pieców i kotłów opalanych węglem, drewnem i zastępowanie ich ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym lub pompą ciepła. Celem akcji jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, co stanowi jedną z przyczyn smogu. Program Kawka Bis został uruchomiony pod koniec zeszłego roku, gdy rząd zaprzestał finansowania programu Kawka.

O dotację w ramach programu Kawka Bis może ubiegać się każdy mieszkaniec Poznania, a także wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy osoby prawne (np. spółki, fundacje) oraz jednostki sektora finansów publicznych. Wysokość dofinansowania może wynieść maksymalnie 80 proc. kosztów. W przypadku przedsiębiorców jest to 65 proc. (nie więcej niż 80 zł/mkw. lokalu i 6 tys. zł na lokal). Wnioski o dofinansowanie można składać od 12 kwietnia do 11 maja.

 

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl