Tylko u nas

Kawa w walce z przemocą wobec kobiet

Fundacja Czas Kobiet wraz z poznańskimi kawiarniami zainicjowały akcję „Stop przemocy z kawą mocy”. W wybranych kawiarniach można będzie wypić kawę, z której sprzedaży 2 zł zostanie przekazane na rzecz darmowej pomocy psychologicznej i prawnej dla kobiet, które dotknęła przemoc.

Akcja „Stop przemocy z kawą mocy” wystartuje 25 listopada 2023 r. i potrwa do 10 grudnia 2023 r. Wybór daty nie jest przypadkowy. W tych dniach odbędzie się bowiem kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, organizowana przez międzynarodową UN Women.

– To czas, gdy jako społeczeństwo możemy wspólnie podjąć realne kroki w kierunku przeciwdziałania przemocy wobec kobiet — czytamy na stronie Fundacji Czas Kobiet.

Już niedługo okaże się, które lokalne kawiarnie włączą się w akcję.

Cykl warsztatów dla kobiet — Fundacja Czas Kobiet

Akcja „Stop przemocy z kawą mocy” z hasłem przewodnim „Łyk kawy dla dobrej sprawy” pokrywa się z terminami darmowych warsztatów organizowanych przez poznańską Fundację Czas Kobiet.

20.11. i 27.11., godz. 18:00-20:00 – Projekt MOC

Projekt MOC to akcja adresowana do dorosłych poznanianek chcących rozwinąć swoje zasoby dotyczące asertywności. Podczas warsztatów uczestniczki będą również budować pewność siebie i zdolność stawiania granic nie tylko społecznych, ale także zawodowych.

25.11., godz. 14:00-16:00 – Kobiety Mają Siłę

Kobiety Mają Siłę to warsztaty, na których nauczyć będzie się można asertywności i komunikowania potrzeb. Organizatorki chcą przez nie zwiększyć świadomość własnych praw, a także odczytywania oraz odczuwania własnych potrzeb i własnego głosu.

2.12. i 2.12., godz. 10:00-16:00 – Wendo

Celem tych dwudniowych warsztatów jest budowanie pewności siebie i asertywności. Wendo łączy w sobie samoobronę fizyczną i psychiczną. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się jak nie dopuszczać do agresji oraz jak w wypadku zagrożenia skutecznie się bronić.

7.12., godz. 18:00-20:00 – Miłość, Stres i Miednica

Te warsztaty poświęcone zostaną pracy z ciałem. Na celu będą miały zwiększenie pewności siebie, poczucia kobiecości, seksualności, a także zrozumienie, czucie i umiejętność relaksowania własnego ciała.

18.12., godz. 17:00-19:00 – By Moc Swą Móc Wzmóc

Podczas ostatnich warsztatów w cyklu uczestniczki poznają 6 filarów, na których stoi solidne zbudowanie poczucia własnej wartości. Będzie możliwość przećwiczenia wyrażania go słowem, ciałem i działaniem.

Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny TUTAJ.

12 proc. kobiet deklaruje, że było bitych przez swoich mężów lub partnerów./fot. Pexels

pozitive technologies — Konferencja/Festiwal IT w Poznaniu — wykład „Czym jest przemoc technologiczna?” – 23.11.2023 r.

Podczas wystąpienia Leszka Tasiemskiego, które odbędzie się 23 listopada w ramach konferencji pozitive technologies. W ramach niego zgromadzone osoby będą miały okazję porozmawiać o aspektach, które związane są z niestety coraz bardziej powszechną przemocą technologiczną. Obejmuje ona nieautoryzowany dostęp do kont, szpiegostwo, śledzenie, trackery w pojazdach, podsłuchiwanie i szereg innych działań mających na celu kontrolowanie drugiej osoby.

Będzie to także okazja do zrozumienia, jak technologia wpływa na codzienność i jak można skutecznie bronić się przed wszystkimi aspektami związanymi z przemocą technologiczną.

Centrum Praw Kobiet w Poznaniu — Akademia Mocy Poznanianek 4.11.2023 – 16.12.2023

Projekt Akademia Mocy Poznanianek ma na celu kreowanie liderek rozwoju lokalnego, które działałyby w obszarze społecznym. Warsztaty w ramach akcji skierowane są na budowanie samoświadomości uczestniczek, rozbudzanie kreatywności oraz umiejętności komunikacyjnych i przywódczych, a także wzmacnianie proaktywnego podejścia w życiu społecznym. Projekt skierowany jest do kobiet w wieku od 18 do 30 lat.

Odbyły się już dwa moduły w ramach Akademii Mocy Poznanianek — przed nami wciąż są cztery kolejne:

25.11. – Komunikacja i negocjacje,

02.12. – Kreatywność,

09.12. – Zarządzanie projektami,

16. 12. – Przywództwo.

Za udział w warsztatach otrzymuje się zaświadczenie o uczestniczeniu w module. Projekt „Akademia Mocy Poznanianek” objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Poznania.

Zapisy na poszczególne moduły odbywają się poprzez formularz kontaktowy dostępny TUTAJ.

Co piąta Polka została zgwałcona. /fot. Pexels

Czytaj także: Istnieje zagrożenie przekroczenia stanu alarmowego wód w Wielkopolsce

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl