Karol Linetty odejdzie z Torino. Trafi do Lecha?

Karol Linetty wkrótce ma odejść z włoskiego Torino. Klub nie wiąże już nadziei z zawodnikiem. Portal gol24.pl ocenia szanse na to, czy były gracz Lecha wróci do Poznania.

W Torino szykują się zmiany. Włoski klub chce pozyskać Adriena Tamèza. 29-letni środkowy pomocnik obecnie gra w Hellasie Verona. Zanim jednak do tego transferu dojdzie, trzeba się kogoś pozbyć. Prawdopodobnie odejdzie Karol Linetty, którego kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok.

Gdy okazało się, że Karol Linetty wkrótce opuści włoski klub, niektórzy zaczęli łączyć go z Lechem, którego jest wychowankiem. Piłkarz grał w Kolejorzu w latach 2012–2016. Następnie przeniósł się za 3,10 mln euro do Sampdorii.

Co może być przeszkodą?

Portal gol24.pl zaznacza, że w pozyskaniu Linettego przez Lecha utrudnieniem może być jego pensja. W Torino bowiem zarabiał ponad 2 mln euro rocznie. Ponadto Kolejorz musiałby także zapłacić Włochom za transfer. Możliwą opcją jest poczekanie jeszcze pół roku, bo od stycznia 2024 roku Linetty mógłby negocjować darmowy transfer.

W poprzednim sezonie Serie A Karol Linetty zagrał w 32 meczach. Strzelił jednego gola.

Czytaj także: Zobacz nowe granatowo-czarne koszulki Kolejorza [Zdjęcia]

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl