Kara Komisji Ligi skrócona. Lech z „kotłem”

Stadion przy Bułgarskiej już podczas meczu Lecha Poznań z Miedzią Legnica będzie otwarty dla wszystkich fanów! Komisja Ligi poinformowała, że – na wniosek złożony przez Klub – postanowiła darować wykonanie pozostałej do odbycia kary kibicom, którzy znajdowali się w „kotle” na spotkaniu Kolejorza z Legią. 

W czwartek w południe kibicom objętym dotychczas zakazem Komisji Ligi zostały udostępnione bilety na najbliższe spotkanie Lecha Poznań z Miedzią Legnica, które już 30 września o godzinie 18:00 zostanie rozegrane na Stadionie Poznań.

Wcześniej wojewoda wielkopolski skrócił karę zamknięcia stadionu, wtedy jednak swój bieg rozpoczęła ta nałożona przez Komisję Ligi. Na jej podstawie przy Bułgarskiej nie mogli pojawiać się kibice, którzy znajdowali się w „kotle” przy okazji spotkania z Legią.

Kara przez wojewodę i Komisję Ligii została nałożona za burdy podczas ostatniego meczu ligowego w sezonie 2017/2018 Lech – Legia. Chuligani wrzucili wtedy na płytę boiska kilkadziesiąt rac, zniszczyli ogrodzenie i wbiegli na płytę boiska. Po tych wydarzeniach na klub posypały się kary a prokuratura rozpoczęła śledztwo i zatrzymała kilkudziesięciu zadymiarzy w tym nieformalnego szefa kibiców.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl