Kaczyński w Poznaniu: „Krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu”

Premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński to jedni z głównych gości wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości jako dziś odbyła się w Poznaniu. Na konwencji zaprezentowali się wszyscy kandydaci do rady miasta i województwa. Jarosław Kaczyński mówił, że „Krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu” odnosząc się w ten sposób do prezydentury Jacka Jaśkowiaka. 

Nim konwencja się rozpoczęła to Młodzi Demokraci i Młodzi Nowocześni zorganizowali happening „Mateuszek – kłamczuszek vel Pinokio”. Poprzebierani w maski z twarzą Premiera RP i nosem Pinokia, pikietowali przed wejściem na MTP.  Jak mówili – „przyszli tutaj, bo chcieli w Poznaniu przywitać Mateuszka kłamczuszka, naszego premiera, który zjawił się w Poznaniu i który został sądownie uznany za kłamcę. ” 

Pierwszy na konwencji przemawiał Jarosław Kaczyński, który w swoim wystąpieniu nawiązał do rządów Jacka Jaśkowiaka  – Trzeba postawić pytanie, czy misją samorządu jest organizacja życia i zapewnienie jego komfortu, rozwój gospodarczy, czy krucjata ideologiczna. Żyjemy w wolnym kraju. Jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną, to niech się organizuje, niech zbiera środki –  powiedział Kaczyński.

Niedopuszczalnym nazwał korzystanie w jej prowadzeniu z instytucji publicznych i środków publicznych. Prezes PiS powiedział, że taka polityka szkodzi Poznaniowi i jego szansom rozwojowym.

Po Jarosławie Kaczyńskim wystąpił kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk, który mówił że chce Poznania nowoczesnego, niewyludniający się, pracowitego i solidnego.

Na koniec głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Premier zapewnił, że kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania, Tadeusz Zysk, „zrobi z Poznania perłę Europy”. Morawiecki przekonywał, że Poznań potrzebuje dobrego, gospodarnego bauera. Zdaniem premiera, Tadeusz Zysk udowodnił, że nim jest.

Samorządowa konwencja PiS odbyła się w hali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl