Już ponad 200 tysięcy złotych. Kibice Kolejorza zbierają pieniądze na odnowienie nagrobków 

Akcja zbierania pieniędzy na renowację nagrobków powstańców wielkopolskich, to już tradycja wśród kibiców poznańskiego Lecha w święto Wszystkich Świętych. Fani lokalnej drużyny w tym roku przekroczyli już 200 tysięcy złotych a to nie wszystkie pieniądze. 

ZBIÓRKA NA GROBY

Kibice, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy zliczają fundusze zebrane do puszek na poszczególnych cmentarzach wielkopolski. W środę po południu całkowita kwota, którą udało się zebrać przekroczyła 200 tysięcy złotych jednak wciąż nie wiadomo, ile uda się zebrać ostatecznie, bo puszki z kolejnych cmentarzy cały czas trafiają do siedziby organizatorów. Jak informuje prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, Marcin Kawka ostateczny wynik powinniśmy poznać w piątek. 

Nasz licznik wskazuje 202 tysiące 909 złotych i 40 groszy!!! – pochwalili się organizatorzy na mediach społecznościowych dzisiaj około godziny 13.00. 

Kibice pokazali również, ile pieniędzy udało się zebrać w poszczególnych lokalizacjach. Najwięcej pieniędzy zgromadzono w Krotoszynie. Do puszek trafiło tam niemal 22 tysiące złotych. Na dwóch największych poznańskich cmentarzach Miłostowie i Junikowie zebrano odpowiednio 12 i 7 tysięcy złotych.  

Zdaniem organizatorów przekroczenie kwoty 200 tysięcy złotych to dobry wynik. Chociaż do puli sprzed roku brakuje dużo. W 2021 kibice zebrali około 320 tysięcy złotych.

TRADYCYJNA ZBIÓRKA 

Akcja zbierania pieniędzy na renowację grobów powstańców wielkopolskich odbywa się po raz piętnasty. Przed ostatnie lata dzięki kibicom i darczyńcom udało się wyremontować tysiące grobów i kilkanaście pomników. Zbiórka odbywa się również w internecie a w akcję zaangażowali się też kibice spoza wielkopolski, między innymi z Gdyni czy Wrocławia, który znaleźli w swoich miastach groby powstańców 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl